História

Spoločnosť Old Herold, s.r.o. Trenčín svojim výrobným programom nadväzuje na trenčiansku bohatú liehovarnícku tradíciu s koreňmi, siahajúcimi do konca 19. storočia. Dnes Old Herold, s.r.o. sídli v priestoroch, kde sa v roku 1932 presťahovala Kornhauser a Herzka, továreň na výrobu kvasníc, pokrmových mastí a destilátov, pôsobiaca v Meste Trenčín od roku 1886.Po niekoľkých reorganizáciách vznikol v roku 1953 Kvasný priemysel, neskôr Západoslovenské konzervárne a liehovary, od roku 1970 bola spoločnosť premenovaná na Slovlik, š.p.. V roku 1990 odčlenením od podniku Slovlik, š.p. vznikol štátny podnik Old Herold Ferm, ktorý bol v roku 1992 transformovaný na akciovú spoločnosť a reorganizačnou zmenou bola v roku 1998 zriadená Old Herold, s.r.o..

prečítať viac

 

Spoločnosť je známa výrobou svetoznámej BOROVIČKY JUNIPERUS, ktorá je prvou slovenskou borovičkou so značkou zaregistrovanou v roku 1936 pod číslom 119401. OLD HEROLD, s.r.o. pokračuje v úspešnej tradícii trenčianskych likériek, ktoré dlhé roky ladili receptúry na získanie borievkového destilátu. Prvotriedna BOROVIČKA JUNIPERUS sa vyvážala už za prvej Československej republiky za more do USA a od roku 1952 je chránená medzinárodným patentom udeleným v Lisabone. I dnes sa vyrába podľa tradičných receptúr, ktoré zahŕňajú náročný fermentačný a destilačný proces spracovania plodov borievok. Z mnohých ocenení spomenieme najmä zlatú medailu Slovak Gold za vysokú kvalitu.

Vo svojej BOŠÁCKEJ SLIVOVICI, taktiež ocenenej zlatou medailou Slovak Gold v rokoch  2001 a 2008, nadväzuje na povestný ovocinársky región a storočné skúsenosti so spracovaním a destiláciou ovocia. BOŠÁCKA SLIVOVICA v sebe spája antickú i veľkomoravskú tradíciu pestovania kvalitného ovocia s benediktínskou tradíciou výroby alkoholu, ktoré sa stretli a spojili vo viac ako 500 ročnej ľudovej tradícii výroby ušľachtilého nápoja. BOŠÁCKA SLIVOVICA sa stala značkou kvality a symbolom nielen dolín Bielych Karpát, ale celého trenčianskeho kraja.

V originálnych bylinných liehovinách OLD HEROLD ANGELIKA BITTER, ktorej bola udelená cena šampión výstavy Vinum Laugaricio 2009 a OLD HEROLD FERNET BITTER môžete nájsť skúsenosti a vycibrenosť chutí s priaznivými účinkami, tak ako to bolo začiatkom 20. storočia v liehovinách Millenium a Radiume amare.skryť text